Kontakt

Lokalna Grupa Działania
"Roztocze Tomaszowskie"

ul. Lwowska 80
II piętro, pokój 11
22-600 Tomaszów Lub.

 

tel./fax: 84 664 63 86

email:

biurolgd@roztoczetomaszowskie.pl


Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj70
W tym tygodniu76
W tym miesiącu1334
Łącznie187515
Ocalić tradycje śpiewacze PDF Drukuj Email
środa, 05 września 2018 18:22

"Ocalić tradycje śpiewacze" to kolejny projekt, który  realizowany  był na terenie  gminy Tarnawatka przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka a dofinansowany za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Roztocze Tomaszowskie". Głównym celem tej operacji było nawiązywanie relacji międzypokoleniowych poprzez stworzenie warunków do twórczego i aktywnego
spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie talentów wokalnych wśród osób starszych, dzieci i młodzieży zamieszkujących gminę Tarnawatka. Zamiłowanie do śpiewu jest tradycją pokoleń w gminie Tarnawatka dlatego pomysł warsztatów wokalnych znalazł wielu zwolenników w różnym wieku. Regularny i przemyślany kontakt z muzyką rozbudza zamiłowania do muzykowania, kształtuje potrzeby takiej aktywności w dalszej edukacji. Muzyka rozbudza i rozwija wrażliwość estetyczną, kształci właściwą postawę wobec własnej kultury i tożsamości narodowej. Ze względu na to że w gminie Tarnawatka są wyłącznie amatorzy śpiewu, warsztaty wokalne były niezbędnym narzędziem do skutecznej nauki pracy z głosem, oswojeniem tremy. W ramach warsztatów wokalnych odbyły się zajęcia z emisji głosu prowadzone przez Panią Agnieszkę Brylewicz oraz z chóralistyki prowadzone przez Pana Arkadiusza Twarożka. Trenerzy ci są nauczycielami w Państwowej Muzycznej Szkole I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Zajęcia z ruchu scenicznego prowadziła Pani Stanisława Kowalska kierownik zespołu folklorystycznego "ROztocze". Podsumowaniem projektu było nagranie płyty oraz koncert uczestników warsztatów.

Zadanie to współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, działenie "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

 

LGD w obiektywie

Produkt tradycyjny

Pytania i odpowiedzi

Zadaj pytanie

Ile gmin wchodzi w skład LGD "Roztocze Tomaszowskie"?
Twój e-mail:
Temat:
Pytanie:

Roztocze na Facebooku

LGD 'Roztocze Tomaszowskie'